Centrum Dietetyczne ProVitao Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00

Czy warto korzystać z pomocy dietetyka?

Wiele osób walczących nie tylko z nadprogramowymi kilogramami, ale też chcących odżywiać się zgodnie z trybem życia czy też lepiej żyć ze zdiagnozowaną chorobą zastanawia się, czy w takim przypadku warto korzystać z pomocy dietetyka. W Internecie znaleźć można w końcu mnóstwo porad, gotowych diet i wskazówek. W czym zatem może pomóc dietetyk?

Do kogo się udać, jeśli planuję odchudzanie?

Odchudzanie pod okiem dietetyka jest na pewno bezpieczną formą zrzucania kilogramów, i to z kilku powodów. Zanim jednak udasz się do specjalisty, musisz wiedzieć, kogo możesz spotkać w gabinecie. Szukasz pomocy w Katowicach? Dietetyk kliniczny ustali dietę, która nie tylko odchudzi, ale też będzie stanowić formę leczenia Twoich schorzeń. Interesuje Cię tylko odchudzanie? W Bielsku-Białej, Katowicach i innych dużych miasta czeka na Ciebie wielu dietetyków z dużym doświadczeniem, którzy z chęcią podejmą się współpracy!

Zanim odwiedzisz dietetyka, który pomoże w odchudzaniu, warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badania krwi. Wyniki weź ze sobą na konsultację dietetyczną – znajduje się w nich wiele istotnych informacji, które mogą mieć wpływ na proces odchudzania.

Co oferuje dietetyk?

Co może zaoferować dietetyk? Wielu Pacjentów uważa, że to specjalista, który tylko opracuje plan żywieniowy i ewentualnie poda kilka podstawowych przepisów. To stereotyp! Współcześnie dietetycy działają znacznie szerzej i zapewniają swoim klientom kompleksowe wsparcie.

Przede wszystkim dobry dietetyk będzie na każdym kroku wspierał Twoje postanowienie. Motywacja w odchudzaniu jest niezwykle istotnym czynnikiem, jeśli nawet nie decydującym! Niestety, silna wola nie zawsze okazuje się tak silna, jak zakładasz i w różnych sytuacjach możesz stracić zapał do dalszej pracy. Rolą dietetyka jest wówczas przywrócenie pacjentowi wiary w sukces i podtrzymanie jego postanowienia.

Po drugie, dietetyk nie skupia się tylko na odchudzaniu. Jego zadaniem jest przygotowanie sensownego, zgodnego z zapotrzebowaniem organizmu jadłospisu. Program żywienia może więc nie tylko sprowadzać się do odchudzania. Dietetyk może przygotować dietę dla osób z niedowagą, sportowców czy też w przypadku specjalnych potrzeb (takich jak ciąża czy okres karmienia piersią).

Współpraca z dietetykiem zawsze indywidualna

Diety dostępne w Internecie czy tez publikowane w tradycyjnych gazetach wydają się na pierwszy rzut oka zbilansowane, zdrowe i oczywiście skuteczne. Jednak są to bardzo uogólnione wskazówki, które mogą u niektórych osób zadziałać, a u innych wręcz przeciwnie. Zaletą diety opracowanej przez dietetyka jest jej unikatowość. Specjalista indywidualnie dobiera składniki odpowiadające zapotrzebowaniu energetycznemu, wyłącza z planu te potrawy, które są całkowicie zabronione lub niewskazane (chociażby z powodu alergii pokarmowej).

Chociaż spotkanie z dietetykiem niekiedy bywa stresujące, pamiętaj, że nie ma się czego bać! Specjalista nie będzie Cię oceniać – on zadba o to, żeby poprawić Twój stan zdrowia i samopoczucie.

Powrót do listy aktualności